Dátum: 20. júna 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
V pondelok začínajú s opravou nadjazdu na Budatínskej ulici v Petržalke

Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté, práce si vyžiadajú obmedzenie dopravy na Panónskej ceste.

Bratislava začína v pondelok 21. júna s opravou nadjazdu na Budatínskej ulici v Petržalke, práce budú spojené s obmedzením dopravy. „Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté počas realizácie všetkých troch etáp. Práce na moste si okrem toho vyžadujú dočasné čiastočné obmedzenie dopravy na Panónskej ceste, ktorá bude v každom smere v úseku pod mostom zúžená na jeden jazdný pruh,“ informuje mesto na sociálnej sieti. Obchádzkové trasy budú vyznačené cez ulice Budatínska a Panónska cesta.

V prvej etape, ktorá potrvá od 21. júna do 27. júna, budú realizovať sanačné a búracie práce na mostnom zvršku. Doprava na Panónskej ceste bude zúžená do jedného jazdného pruhu v obidvoch smeroch. „V druhej etape od 28. júna do 17. októbra počas sanácie mostnej konštrukcie, bude doprava zúžená do jedného jazdného pruhu opačne ako v prvej etape – doprava bude možná v ľavom pruhu v oboch smeroch,“ uvádza mesto. Tretia etapa potrvá od 18. októbra do 27. novembra, keď realizujú demontáž ochrannej konštrukcie. Most bude počas aj počas poslednej etapy uzavretý.

Oprava zahŕňa celú dĺžku premostenia a spočíva vo vybúraní existujúceho zvršku mosta, búraní schodiskových ramien, sanácii nosnej konštrukcie, pilierov a opôr, výmene mostných záverov, odvodňovačov, izolácie, obrubníkov, zábradlia, betonáži ríms, montáži prefabrikovaného stĺpa, schodiska a dokončení zvršku vozovky. Na záver budú aplikovať protikorózny celoplošný ochranný náter. „Predpokladané ukončenie prác je 27. novembra, tento termín sa môže meniť v závislosti od poveternostných podmienok, alebo iných komplikácií zistených pri samotnej realizácií stavby,“ uzavrelo mesto.

Pridaj komentár