Dátum: 26. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
V Bratislave otvorili skatepark medzinárodnej úrovne

V sobotu 25. mája 2024 bol v Bratislave otvorený jeden z najväčších skateparkov na Slovensku. Nachádza sa pod Mostom SNP a kvalitou sa vyrovná skateparkom v susedných štátoch. Spolu s workoutovým ihriskom Cvičko tak vytvorí priestor pre šport, socializáciu a trávenie voľného času.

Skatepark Janka Kráľa a Cvičko

Myšlienka vytvoriť namiesto opusteného priestoru pod Mostom SNP skatepark skrsla architektovi Marekovi Bohunickému ešte v roku 2008. Avšak až v roku 2021 sa rozhodlo, že sa táto idea zmení na realitu. A tak sa postupne toto miesto začalo meniť na to, čím je dnes – Skatepark Janka Kráľa. Je to miesto, ktoré vytvára podmienky na šport pre skateboardistov, korčuliarov, kolobežkárov, cyklistov ale aj tých, ktorí si jednoducho chcú zacvičiť. Okrem skateparku bolo totiž vybudované aj workoutové ihrisko Cvičko. Takýchto ihrísk je v Bratislave niekoľko a vznikli s cieľom poskytnúť miesto na šport pre všetkých.

Slávnostné otvorenie skateparku

Včera sa skatepark konečne sprístupnil verejnosti. Organizátori si pre návštevníkov pripravili bohatý program. Okrem toho, že si mohli vyskúšať ako sa v novom skateparku jazdí, mohli sa tiež zúčastniť skate workshopu pod vedením inštruktora či vidieť profesionálnych skateboardistov a súťaž Best trick pre kolobežky a BMX. Pripravené boli tiež zaujímavé diskusie na rôzne témy, oddychová zóna, stánky s občerstvením, atrakcie ako slackline či balanceboard a v stánku červeného kríža si mohli záujemci dokonca vyskúšať ako správne podať prvú pomoc.

Boli ste sa na nový skatepark pozrieť aj vy? Ak áno, napíšte nám, ako sa vám páči.

Pridaj komentár