Site icon Časopis Metropola

Univerzita obnovuje najstarší univerzitný klub na Slovensku

Univerzita obnovuje najstarší univerzitný klub na Slovensku

Kultúrno-zábavné centrum UniK svoje brány otvorí po viac ako dvoch rokoch.

Na internátoch Univerzity Komenského (UK) v Bratislave dnes opäť otvoria multifunkčné kultúrno-zábavné centrum UniK. Tento klub s dlhoročnou históriou pod názvom Unic a neskôr Unique prešiel celkovou rekonštrukciou a jeho priestory privítajú návštevníkov po viac ako dvoch rokoch. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

„Nové multifunkčné kultúrno-zábavné centrum plánuje prepojiť subkultúru s popkultúrou a zábavu so vzdelávaním. Naším cieľom je, aby klub poskytol príjemnú kulisu počas celého dňa, od rannej kávy až po večerné pivo,“ hovorí o koncepte klubu Ivan Pätoprstý zo spoločnosti Janud, ktorá vyhrala súťaž o prenájom priestorov vyhlásenú univerzitou. Klub UniK Mlyny okrem občerstvenia prinesie kultúru, umenie, zábavu, vzdelanie, živú hudbu, filmové večery, cestovateľské prednášky či stand-up comedy. Jedným z prvých plánovaných podujatí bude koncom apríla live verzia obľúbeného podujatia TEDxUniverzitaKomenského.

Činnosť pôvodného klubu sa skončila uplynutím nájomnej zmluvy s pôvodným prevádzkovateľom, v nasledujúcej ankete sa 39 percent študentov vyslovilo za zachovanie klubu a 35 percent sa rozhodlo pre možnosť komunitného priestoru. Univerzita tak obe možnosti spojila. V prvej fáze bude otvorená barová a denná časť, neskôr bude sprístupnená tanečná sála.

„Pandémia bola pre najväčšie slovenské univerzitné mestečko tvrdou ranou. Teraz sa postupne vraciam k môjmu sľubu zvyšovať úroveň služieb v Mlynskej doline. Mlynská dolina nemá byť len internátmi, ale hlavne študentskou komunitou, kde budú mladí ľudia radi ostávať aj cez víkendy,“ skonštatoval rektor UK Marek Števček. Doplnil, že je rád, že sa podarilo nájsť partnera, ktorý naplní študentské predstavy o zábave aj komunitných aktivitách.

Zdroj foto: uniba.sk

Exit mobile version