Dátum: 19. apríla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V Záhorskej Bystrici pribudne zariadenie rodinného typu pre 36 prijímateľov sociálnych služieb

Župný Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ v Stupave dostane nové priestory v Záhorskej Bystrici.

V bratislavskej Záhorskej Bystrici pribudne zariadenie rodinného typu pre 36 prijímateľov sociálnych služieb. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o tom informuje na svojej webovej stránke. „V rámci deinštitucionalizácie sa ideme pustiť do ďalšieho veľkého projektu. Župný Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ v Stupave dostane nové priestory v Záhorskej Bystrici,“ uvádza samospráva.

Nové zariadenie rodinného typu v Záhorskej Bystrici bude určené pre 36 klientov. „Presunieme tam 30 prijímateľov a šiestim budeme poskytovať služby ambulantne. Budú to ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, prioritne s Alzheimerovou chorobou a demenciou,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba. Ako dodal, v novom zariadení budú mať títo klienti viac súkromia aj priestoru pre svoje aktivity. BSK pripravuje v rámci deinštitucionalizácie sociálnych služieb v kraji aj ďalšie projekty.

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ v Stupave má aktuálne kapacitu 166 miest, forma poskytovania sociálnej služby je celoročná – pobytová. „Budova Kaštieľa, v ktorej sa sociálna služba poskytuje, je rozsiahly trojpodlažný historický kaštieľ, pre poskytovanie sociálnych služieb nevhodná a nevyhovujúca,“ konštatuje samospráva s tým, že nové budovy v Záhorskej Bystrici zvýšia kvalitu života prijímateľom sociálnych služieb, ako aj zamestnancom zariadenia.

Pridaj komentár