Dátum: 24. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Turistické autobusy majú nové zastávky

Blíži sa turistická sezóna v meste a s ňou sú spojené aj turistické autobusy, ktorých bude čím ďalej tým viac pribúdať. Tie často blokujú mestskú hromadnú dopravu a následne vznikajú nepríjemné situácie. Mesto sa preto rozhodlo tento problém riešiť.

Opatrenia pre autobusy na Rázusovom nábreží

Azda každý už videl stáť autobus plný turistov na Rázusovom nábreží. Je to v tesnej blízkosti centra mesta a turisti tu s obľubou vystupujú a následne opäť nastupujú. Nie zriedka však nastali situácie, kedy tam takýchto autobusov stálo viac, a to už spôsobovalo problémy vozidlám MHD, ktoré nemali kde zastať. Po novom by mal byť tento problém odstránený. Tento priestor by mal byť vymedzený výlučne pre krátkodobý nástup a výstup turistov k výletným lodiam v prístave. Dopravcovia si navyše budú musieť vopred vybaviť povolenie. O povolenie môžu požiadať prostredníctvom tohoto formuláru.

Zdroj: Facebook

Nové zastávky na Suchom mýte

Ďalším obľúbeným východzím bodom pre turistov je Suché mýto. V dobrej dostupnosti je Hodžovo námestie, Michalská brána či obchodná ulica. Mesto tu preto vyznačilo 5 nových zastávok. Zastávky sú vyznačené v oboch smeroch. Okrem týchto miest budú pre autobusy naďalej slúžiť zastávky a parkovania ako napríklad Malá scéna, Bratislavský hrad, Chatam Sófer, Slavín alebo Fajnorovo nábrežie. Mesto sa do budúcna nebráni ani rozšíreniu takýchto parkovacích miest.

Pridaj komentár