Dátum: 23. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Podunajské Biskupice zahajujú v predstihu boj proti komárom

Komáre každoročne v letných mesiacoch znepríjemňujú obyvateľom Bratislavy život. Tí sa proti nim bránia všelijakými spôsobmi. Mestská časť Podunajské Biskupice už teraz začala s opatreniami.

Komáre v meste monitorujú už od februára

Bratislava už od februára monitoruje liahniská komárov naprieč celou Bratislavou a robí všetko pre to, aby obyvatelia leto s nimi zvládli čo najľahšie. Odborníci zasahujú larvicídom BTI pomocou chrbtových chrličov, z člnov a z dronov. To všetko sú ale verejné priestranstvá. Komáre sa však často usídľujú aj na dvoroch rodinných domov či záhradkách, kde mesto zasiahnuť nemôže.

Pre obyvateľov tablety proti komárom zdarma

Mestská časť Podunajské Biskupice preto ponúka obyvateľom možnosť bezplatného vyzdvihnutia BTI tabliet. Tablety sú vhodné pre nezarybnené záhradné jazierka, väčšie nádržky či sudy s vodou, ktoré zvyknú byť obľúbeným liahniskom komárov. Tablety ničia larvy komárov ale pre ostatné živočíchy a rastliny sú neškodné. Účinnosť trvá niekoľko dní až týždňov. Samé sa rozpustia vo vode a voda je následne nezávadná a môže sa ďalej používať na zavlažovanie.

Tablety si môžete vyzdvihnúť na oddelení životného prostredia na Žiackej ulici č. 2 počas stránkových dní v pondelok a v stredu (8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00 h) a v piatok (8:00 – 12:00 h). Viac informácií nájdete TU.

Pridaj komentár