Dátum: 31. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Tip na víkend: Urban market (spring edition)

Obľúbený Urban market, na ktorom sa prezentujú lokálni tvorcovia a dizajnéri sa po piatich rokoch vracia na pôdu Fakulty architektúry a dizajnu. Táto jarná edícia bude zároveň spojená s 15. ročníkom festivalu DAAD (Dni architektúry a dizajnu), čo bude zárukou, že návštevníci budú môcť vidieť to najlepšie z dizajnu, umenia, architektúry, tvorivosti a rozmanitosti.

Témou jarnej edície je Rozmanitosť

Od piatku 31. mája do nedele 2. júna 2024 sa nadšenci lokálnej výroby a originálnych kúskov môžu tešiť na obľúbených predajcov z oblasti módy, krásy, dizajnu či originálne rýchle občerstvenie. Témou jarnej edície Urban marketu je Rozmanitosť. Tá sa s Urban marketom vlastne spája už od jeho vzniku, keďže za posledných 14 rokov sa na ňom odprezentovali stovky dizajnérov a každý z nich bol v niečom iný. V tejto edícii by usporiadatelia chceli poukázať na dôležitosť rozmanitosti, ktorá potvrdzuje jedinečnosť každého a je pre spoločnosť potrebná a nevyhnutná.

Okrem predajcov návštevníci budú mocť zažiť aj bohatý sprievodný program – koncerty, workshopy, prezentácie, divadlo pre deti či detskú burzu. Vstupné je v hodnote 6 EUR na tri dni a môžete si ho zakúpiť v predpredaji alebo 3 EUR na jeden deň, ktoré si zakúpite na mieste. Výťažok zo vstupného pôjde na podporu aktivít neziskovej organizácie Čerstvé Ovocie.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.

Pridaj komentár