Dátum: 31. mája 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Na diaľnici D2 sa vznietil kamión, oheň zasiahol aj okolitý porast

Na diaľnici D2 v smere zo Záhoria do Bratislavy sa vznietil kamión, oheň zasiahol aj okolitý porast. Ako informuje Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) – Bratislavský kraj na sociálnej sieti, oznámenie o požiari kamióna na 52. kilometri diaľnice prijali dnes krátko pred 7:30. „V čase príjazdu hasičov bol požiarom zasiahnutý celý náves prevážajúci prázdne palety. Požiar sa rozšíril aj na okolitý porast,“ uviedol HaZZ.

Foto: FB | KRPZBA

Hasiči v dôsledku silného zadymenia zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch a požiar uhasili prostredníctvom piatich prúdov vody. Na miesto privolali zaisťovateľa príčin vzniku požiarov. „Pri udalosti zasahovalo 15 príslušníkov z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy a z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách so štyrmi kusmi hasičskej techniky,“ dodali hasiči.

Foto: FB | KRPZBA

Ako doplnila bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, dopravných policajtov vyslali k požiaru návesu kamióna krátko po 7:00. „Podľa doposiaľ zistených informácií pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru bola technická porucha na vozidle,“ uviedla s tým, že presné príčiny a okolnosti požiaru sú predmetom objasňovania. Aktuálne je prejazdný jeden jazdný pruh, vodičov žiadajú, aby v danom úseku zvýšili pozornosť.


Pridaj komentár