Dátum: 19. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Tip na víkend: Historické veterány a trolejbusový deň

Vrámci Bratislavských mestských dní svoje brány cez víkend otvorí aj Dopravný podnik Bratislava. Pre deti aj dospelých si pripravil jazdy historickými vozidlami či prehliadku depa a trolejbusov.

Veterány opäť v uliciach Bratislavy

V sobotu 20. apríla a nedeľu 21. apríla 2024 v čase od 10:00 do 17:00 budete mať jedinečnú možnosť sa opäť previezť historickými veteránmi z dopravného podniku Bratislava. Vybrať si budete môcť z troch liniek – A, H a M, kde vás povozí električka, trolejbus alebo autobus. V sobotu bude vypravená aj špeciálna linka R, ktorá vás odvezie na Rendez, kde sa bude konať Prvý parný deň. Jazda bude bezplatná.

Viac o presných trasách liniek nájdete TU.

Veterány opäť v uliciach Bratislavy
Zdroj: www.dpb.sk

Spoznajte depo a trolejbusy zblízka

Okrem historických jázd sa môžete prísť pozrieť v sobotu 20. apríla 2024 o 10:00 priamo do depa na Hroboňovej. K dispozícii budú najnovšie trolejbusy, ktoré si môžete prezrieť do najmenších detailov, nasledovať bude prejazd umývacou linkou či ukážky natrolejovania. Budú sa tiež konať diskusie o práci vodiča a pre najmenších budú pripravené tvorivé dielne. Ak sa vám táto prehliadka zapáči, môžete sa priamo na mieste aj uchádzať o prácu vodiča v náborovom stánku.

Spoznajte depo a trolejbusy zblízka
Zdroj: www.dpb.sk

Pridaj komentár