Dátum: 4. septembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Obmedzenia na D1 pri Bratislave sa začnú v noci, úsek po Triblavinu pre búranie mosta úplne uzavrú

Úrad pre verejné obstarávanie predtým zamietol námietky proti vyhodnoteniu ponúk, ktoré podal uchádzač s druhou najnižšou cenou.

V tendri Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) na rozšírenie úseku diaľnice D1 Bratislava – Triblavina, vrátane dostavby križovatky D1 a D4, prišlo odvolanie. Je zamerané proti rozhodnutiu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý po preskúmaní postupu NDS 22. augusta zamietol námietky proti vyhodnoteniu ponúk v súťaži. Úrad o tom informoval v piatok vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že odvolacie konanie sa začalo 31. augusta.

Tender NDS na rozšírenie D1 pri Bratislave a jej prepojenie s D4 sa predlžuje, začalo sa odvolacie konanie
Zdroj: BSK / Michal Feik

Odvolalo sa pravdepodobne Združenie D1 Bratislava – Triblavina zložené zo stavebných spoločností Strabag, s.r.o., a Porr, s.r.o., so sídlom v Bratislave. Tento uchádzač podal v júli námietky proti vyhodnoteniu ponúk, pričom v uvedenom verejnom obstarávaní podľa NDS predložil druhú najnižšiu cenu.

Po vyhodnotení ponúk v júli diaľničiari oznámili ako úspešného uchádzača poľskú spoločnosť Budimex, S.A., so sídlom vo Varšave, navrhnúť mala cenu 110 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Tá má dcérsku firmu Budimex Slovakia s.r.o. v slovenskej metropole. Na treťom mieste v tendri skončila ponuka spoločnosti Váhostav – SK, a. s., Bratislava. Pri vyhodnotení ponúk rozhodovala navrhovaná celková cena s váhou 60 % a lehota výstavby s váhou 40 %.

Tender NDS na rozšírenie D1 pri Bratislave a jej prepojenie s D4 sa predlžuje, začalo sa odvolacie konanie
Zdroj: BSK / Michal Feik

NDS vyhlásila tender na rozšírenie D1 Bratislava – Triblavina a prepojenie D1 s D4 vlani v septembri, ponuky predkladali v decembri. Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných na tri a pol roka je vyše 127 mil. eur bez DPH. Pôvodne najnižšiu ponuku spoločnosti Doprastav, a. s., v objeme 85 mil. eur bez DPH diaľničiari v oznámení o vyhodnotení ponúk neuviedli, takže ju vylúčili.

Zdroj foto: BSK / Michal Feik

Pridaj komentár