Dátum: 28. februára 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Starosta Lamača ako poverený zástupca ZMOS pripravil jednotný postup pre podporu Ukrajine

Logistický model Komunal je postup pokiaľ ide o zber, balenie, označovanie, sústreďovanie a dopravu pomoci priamo jej prijímateľom.

Starosta bratislavského Lamača Lukáš Baňacký pripravil ako poverený zástupca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) jednotný postup pre podporu Ukrajine. Informovala o tom Marína Gorghetto z referátu komunikácie miestneho úradu mestskej časti. „Na Slovensku sa zdvihla vlna solidarity so susednou Ukrajinou. Všetci chcú pomáhať, no masívne cestovanie k východnej hranici situáciu komplikuje,“ vysvetlila. Aj preto pripravil poverený zástupca ZMOS pre civilné núdzové plánovanie a lamačský starosta Lukáš Baňacký jednotný logistický postup, podľa ktorého bude fungovať zásobovanie a podpora v rámci územia Slovenska a materiálna pomoc smerom do vojnou postihnutých oblastí.

Logistický model Komunal je premyslený logistický postup pokiaľ ide o zber, balenie, označovanie, sústreďovanie a dopravu pomoci priamo jej prijímateľom. Zapojením sa do tohto modelu majú ľudia istotu, že ich pomoc bude adresná, účelná a efektívna. „V situácii, ako je táto, musíme mať premyslený a dobre zorganizovaný logistický model pomoci, v rámci ktorého budú presne určené jednotlivé procesy a kompetencie. Tento model musí byť realizovateľný aj v prípade zhoršenia bezpečnostnej situácie v cieľových destináciách. ZMOS v spolupráci s Veľvyslanectvom Ukrajiny v SR a s väčšinou samospráv, cirkvami a charitou spúšťa určené podporné moduly, v rámci ktorých vstupuje do činnosti aj Modul 3, a to je práve materiálna pomoc pre vojnou postihnuté oblasti,“ vysvetlil Baňacký.

V mestskej časti Bratislava – Lamač bude kontaktným miestom pre materiálnu pomoc Centrum sociálnych služieb Lamač v budove zdravotného strediska na Malokarpatskom námestí. „Z tohto miesta bude všetka materiálna pomoc presunutá do okresného logistického centra, kde bude pripravená na expedíciu a v čo najkratšom čase vyslaná na Ukrajinu,“ poznamenala Gorghetto. Toto kontaktné miesto bude v prevádzke od pondelka do piatka od 10:00 do 18:00 a mestská časť bude na svojich webových stránkach priebežne uverejňovať aktuálne potrebné druhy materiálnej pomoci.

Pridaj komentár