Dátum: 9. októbra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Slovan Bratislava doma zdolal lídra z Trenčína a v tabuľke je už druhý

Úradujúci slovenský futbalový šampióna ŠK Slovan Bratislava sa v najvyššej domácej súťaži posunul už na druhú priečku tabuľky.

„Belasí“ v súboji 10. kola na vlastnom ihrisku zdolali ligového lídra z Trenčína 2:0 gólmi Lukáša Pauscheka a Aleksandara Čavriča, na svojom víkendového súpera strácajú už len dva body a k dobru majú dohrávku v Michalovcami.

Slovan Bratislava doma zdolal lídra z Trenčína a v tabuľke je už druhý
Zľava: Vozinha z AS Trenčín a Alexandar Čavrič z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 10. kola futbalovej Niké ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín. Bratislava, 8. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík

Hlavný kormidelník Bratislavčanom Vladimír Weiss starší mal po tomto súboji zmiešané pocity. „Som nadšený z oduševneného výkonu našich hráčov, proti výbornému Trenčínu si siahli na dno síl. Bol to pre nás najťažší zápas v lige. Tréner súpera urobil za krátky čas s mužstvom veľkú zmenu. Trenčín je ako vymenený a prevádza dobrý futbal,“ komentoval tréner Slovana zisk troch bodov. Nepotešila ho však iná vec. „Ako otec som dnes nešťastný, že sa Vlado opäť zranil, ako tréner sa teším z predvedenej hry a víťazstva. Mám preto zmiešané pocity,“ dodal.

Slovan Bratislava doma zdolal lídra z Trenčína a v tabuľke je už druhý
Uprostred zľava: Njegoš Kupusovič z AS Trenčín a Kiriakos Savidis z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 10. kola futbalovej Niké ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín. Bratislava, 8. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík

Hosťujúci kouč Ilija Stolica pripomenul, že úlohou jeho tímu je sústrediť na vlastnú hru. „To sa nám v mnohých momentoch darilo. Chceli sme hrať odvážne a bojovať do poslednej minúty. Mali sme veľa striel, hrali sme dobre, jedine vyšší počet faulov si musím s hráčmi vydebatovať. Bola to však pre nás veľmi dobrá skúsenosť,“ zhodnotil.

Slovan Bratislava doma zdolal lídra z Trenčína a v tabuľke je už druhý
Juraj Kucka z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) počas zápasu 10. kola futbalovej Niké ligy medzi ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín. Bratislava, 8. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík

„Belasí“ sa v tabuľke posunuli pred Podbrezovú aj Žilinu. Tím z Horehronia prehral na pôde Dunajskej Stredy 2:3, „šošoni“ remizovali v Michalovciach 1:1. Plný bodový zisk za triumf 2:1 v Banskej Bystrici zaistil hráčom Trnavy posun na 5. pozíciu, pričom za vedúcim Trenčínom zaostáva o štyri body.


Pridaj komentár