Dátum: 20. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Slávnostné otvorenie parku na Račianskom mýte

V nedeľu 19. mája 2024 sa uskutočnilo v náhradnom termíne Slávnostné otvorenie parku na Račianskom mýte. Podujatie malo byť určitou oslavou ukončenia rozsiahlej rekonštrukcie tohto parku. Pozrite sa, ako to prebiehalo.

Slnko, jedlo, hudba a výborná atmosféra

Otvorenie parku sa pôvodne malo uskutočniť ešte v apríli počas Bratislavských mestských dní. Kvôli nepriaznivému počasiu sa však termín odložil na 19. mája 2024. A bolo to veru správne rozhodnutie. Počasie v tento deň vyšlo na jednotku, a preto nič nebránilo návštevníkom zúčastniť sa tohto podujatia. Na svoje si tu prišli snáď všetky vekové kategórie.

Deti si užili tvorivé dielničky, maľovanie na tvár, divadelné predstavenie či folklórne vystúpenie. Dospelí mohli navštíviť knižnú burzu, antikvariát, mohli si zacvičiť, užiť si kultúrny program, zúčastniť sa diskusií na rôzne témy či priamo vyjadriť svoj názor na to, čo ich trápi a čo by chceli zmeniť. Nechýbali ani stánky s občerstvením či balónmi. Dlhý rad sa tvoril tiež pri novootvorenej prevádzke zmrzliny Luculus a niekoľko rodičov s deťmi sa tešilo aj zo striekajúcej fontány.

Zúčastnili ste sa podujatia aj vy? Ak nie, pozrite si fotografie v galérii nižšie.

Pridaj komentár