Dátum: 15. mája 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Škodu po nedeľnom požiari na Pestovateľskej vyčíslili nad 200-tisíc eur

Škodu po nedeľnom požiari na Pestovateľskej ulici v Bratislave predbežne vyčíslili nad 200-tisíc eur. Na sociálnej sieti o tom informuje Hasičský a záchranný zbor – Bratislavský kraj. V nedeľu 14. mája krátko pred 4:00 hasičom oznámili požiar kontajnera, ktorý sa v krátkom čase rozšíril do skladových priestorov obchodného centra Korzo. Plamene zasiahli aj vnútorné priestory KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia. Centrum tak bude pre verejnosť dočasne zatvorené. Predpokladaná doba opätovného otvorenia je o dva mesiace.

Zasahujúci hasiči súčasne s rozoberaním steny budovy požiar zlikvidovali použitím štyroch prúdov vody. Zadymené priestory skladu a susednej prevádzky následne odvetrali prirodzenou ventiláciou. Pri požiari sa nikto nezranil. Na miesto privolali zisťovateľa príčiny požiarov a príslušníkov Požiarnotechnického a expertízneho ústavu ministerstva vnútra. „Príčina vzniku požiaru je konanie neznámej osoby pri manipulácii s otvoreným ohňom,“ uviedli hasiči s tým, že následkom požiaru vznikla majiteľovi objektu a neziskovej organizácii priama materiálna škoda predbežne vyčíslená nad 200-tisíc eur.

Pri udalosti zasahovalo 16 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy s piatimi kusmi hasičskej techniky a štyria dobrovoľní hasiči z Ružinova s jedným kusom techniky.Pridaj komentár