Dátum: 15. mája 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
AKTUÁLNE: Pri nehode autobusu s nákladiakom na D2 sa zranilo 37 ľudí, hlásia už aj obete na živote

Diaľnica D2 je po nehode stále uzavretá, policajti odkláňajú dopravu cez Malacky

Diaľnica D2 je po dnešnej nehode autobusu a nákladného auta stále uzavretá, policajti odkláňajú dopravu cez Malacky. Informuje o tom bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes krátko pred 11:00 na diaľnici D2 v blízkosti odpočívadla Závod, zahynul jeden človek a 55 ľudí sa zranilo. Policajti aj naďalej odkláňajú premávku v smere na Malacky po ceste č. I/2. V dôsledku vykonávania potrebných úkonov je uvedený úsek diaľnice dlhodobo uzavretý.

Vodičom odporúčajú, aby využili výjazdy z diaľnice D2 už v Lamači na smer Záhorská Bystrica, Stupava. „K presným počtom zranených osôb sa vzhľadom na vykonávané úkony vyjadrovať nebudeme,“ uviedla polícia. Dychové skúšky na alkohol skončili u oboch vodičov s negatívnym výsledkom.Pri nehode autobusu s nákladiakom na diaľnici D2 sa zranilo 37 ľudí. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, nehoda sa stala na úrovni odpočívadla Závod (15 – 15,5 kilometer) na diaľnici D2 v smere do Českej republiky. Policajti vykonávajú odklon cestnej premávky v smere na Malacky po ceste č. I/2 (stará cesta). V súvislosti s nehodou bude uvedený úsek diaľnice dlhodobo uzavretý.

AKTUÁLNE: Pri nehode autobusu s nákladiakom na D2 sa zranilo 37 ľudí, hlásia už aj obete na živote

Ako doplnila hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová, pri dopravnej nehode zasahuje 28 hasičov z Malaciek a z Bratislavy, ktorí poskytujú zraneným predlekársku prvú pomoc a vyslobodzujú zakliesnené osoby z havarovaného autobusu. „Podľa aktuálnych informácií utrpelo zranenia rôzneho rozsahu 37 cestujúcich,“ uviedla s tým, že informáciu o počte zranených budú aktualizovať.


Pridaj komentár