Dátum: 14. mája 2023 Autor: SITA Komentáre: 1
AKTUÁLNE: Nákupné centrum KORZO v plameňoch

Dnes v skorých ranných hodinách vznikol požiar z vonkajšej časti budovy bratislavského obchodného centra Korzo, ktorý zasiahol aj vnútorné priestory KOLO – Bratislavského centra opätovného použitia.

Ako informovala spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v tlačovej správe, centrum tak bude pre verejnosť dočasne zatvorené. Predpokladaná doba je dva mesiace a centrum bude o opätovnom otvorení informovať.

Privolaní hasiči dostali situáciu rýchlo pod kontrolu a nikto sa pri požiari nezranil. Príčiny požiaru sú v štádiu vyšetrovania a rozsah vzniknutých škôd sa aktuálne vyčísľuje.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, policajné hliadky boli k požiaru na Pestovateľskej ulici vyslané dnes krátko po 4:00. „Na mieste bolo zistené, že z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k požiaru kontajnera, od ktorého došlo k poškodeniu fasády budovy, ako aj vnútorných priestorov budovy,“ dodal policajný hovorca. Zaisťovateľ príčin požiarov nevylúčil cudzie zavinenie. Škoda, ktorá požiarom vznikla, bola predbežne vyčíslená na približne 500-tisíc eur. Vyšetrovaním presných príčin a okolností požiaru sa momentálne zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.


1 people reacted on this

Pridaj komentár