Dátum: 13. mája 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka opäť vyhlásila súťaž o najkrajšiu predzáhradku

Bratislavská Petržalka aj tento rok vyhlásila súťaž o najkrajšiu predzáhradku. Ako informuje hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, nominovať predzáhradky je možné vyplnením krátkeho online formulára na webe samosprávy, ktorý treba poslať spolu s fotografiami predzáhradiek v čo najlepšom rozlíšení do 31. mája. V zmysle aktuálneho štatútu súťaže môže byť nominovaným iba dospelá osoba s trvalým alebo prechodným pobytom v Petržalke, ktorá sa stará o predzáhradku. Podmienku rezidenčného pobytu musí spĺňať aj nominujúci.

Prihlásenie do súťaže je možné aj vyplnením papierovej prihlášky a jej zaslaním spolu s fotografiami predzáhradky buď elektronicky na adresu predzahradky@petrzalka.sk, alebo poštou na adresu miestneho úradu. S finančnou podporou mestskej časti pribudlo v jej katastri od roku 2018 viac ako 80 predzáhradiek. Veľa ďalších vzniklo vďaka aktívnym obyvateľom. „Od začiatku tohto roka sme pomohli rastlinným alebo iným materiálom viac ako 16 žiadateľom na rekonštrukciu predzáhradky,“ hovorí vedúci referátu zelene miestneho úradu Adrián Ševeček.

Nominované predzáhradky spĺňajúce pravidlá budú počas júna hodnotiť členovia výberovej komisie z radov odborníkov z oddelenia životného prostredia, územného rozvoja a dopravy miestneho úradu, petržalských poslancov a členov komisie životného prostredia a verejného poriadku, ktorí rozhodnú o finalistoch. Víťazov súťaže Najkrajšia predzáhradka Petržalky 2023 vo finále určí verejnosť v online hlasovaní, ktoré spustia v júli na facebookovej stránke mestskej časti.

Autorom predzáhradiek, ktoré získajú najviac hlasov, venuje mestská časť darčekové poukazy na nákup záhradníckych potrieb v hodnote 100, 75 a 50 eur. Minuloročnými výhercami súťaže sa stali predzáhradky na Jiráskovej 2-10, Wolkrovej 31 a Gessayovej 10.


Pridaj komentár