Dátum: 29. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Sieť kontajnerov na drobný elektroodpad sa rozšíri o mestskú časť Nové Mesto

Sieť kontajnerov na zber elektroodpadu tak bude mať k dispozícii 310-tisíc obyvateľov hlavného mesta.

Sieť červeno-bielych kontajnerov na drobný elektroodpad sa v Bratislave rozšíri o mestskú časť Nové Mesto a dostane sa tak k ďalším 45-tisíc obyvateľom. V tlačovej správe o tom informuje prevádzkovateľ projektu spoločnosť Asekol SK. Kontajnery na drobný elektroodpad pribudli do ulíc hlavného mesta v roku 2020. „Teraz k 29 červeno-bielym kontajnerom v deviatich mestských častiach pribudnú ďalšie tri v mestskej časti Nové Mesto. Sieť na zber elektroodpadu tak bude mať k dispozícii 310-tisíc obyvateľov hlavného mesta,“ uvádza prevádzkovateľ.

V pilotnej fáze umiestnenia tri červeno-biele kontajnery v lokalitách Tomášikova 56, Junácka 1 a ulica Odbojárov 7. „Ďalších osem kontajnerov pribudne v nasledujúcich mesiacoch tak, aby sa zabezpečila čo najjednoduchšia prístupnosť pre všetkých obyvateľov mestskej časti,“ konštatuje spoločnosť s tým, že odovzdávaním elektroodpadu do červeno-bielych kontajnerov sa ľudia priamo podieľajú na účinnom využívaní zdrojov a získavaní hodnotných druhotných surovín, ktoré Asekol SK získava vďaka recyklácii.

„Pri recyklácii elektroodpadu nejde len o získavanie druhotných surovín, ale aj o odstraňovanie nebezpečných látok, ktoré sa v elektrozariadeniach nachádzajú,“ dodáva konateľ spoločnosti Ronald Blaho. Podľa jeho slov elektroodpad, ktorý ľudia nevytriedia správnym spôsobom, končí často v zmesovom komunálnom odpade, a teda na skládke odpadu alebo voľne v prírode. Tam sa stáva priamou hrozbou pre životné prostredie, živočíchy, ale aj ľudské zdravie.

Pridaj komentár