Dátum: 28. júla 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
V Ružinove od dnešného rána odstraňujú čiernu stavbu Daniely Kralevich na Zlatých pieskoch

Náklady na odstránenie stavby a likvidáciu stavebného odpadu bude mestská časť vymáhať od stavebníčky.

Zdroj: facebook.com/martin.chren.ruzinov

V bratislavskom Ružinove od dnešného rána odstraňujú čiernu stavbu Daniely Kralevich na Zlatých pieskoch. Ako na sociálnej sieti informuje starosta Ružinova Martin Chren, dnes od 6:30 na základe platného exekučného príkazu vykonáva Ružinovský podnik náhradný výkon rozhodnutia – odstránenie čiernej stavby na Zlatých pieskoch.

O čiernej stavbe sa ružinovský stavebný úrad dozvedel v roku 2020. „Okamžite podľa zákona otvoril konanie o dodatočnom povolení alebo odstránení stavby. Keďže stavebníčka nedoložila žiadne doklady, ktoré by umožňovali stavbu dodatočne zlegalizovať, stavebný úrad rozhodol o odstránení stavby,“ vysvetlil Chren s tým, že po potvrdení rozhodnutia nadriadeným orgánom a po jeho preverení prokuratúrou nadobudlo rozhodnutie o odstránení právoplatnosť na jar 2021.

Zdroj: facebook.com/martin.chren.ruzinov

Keďže stavebníčka podľa starostu nerešpektovala výzvu stavebného úradu a stavbu v určenom čase neodstránila, pristúpil stavebný úrad k exekúcii v správnom konaní. „Na základe platného exekučného príkazu bol odstránením poverený náš komunálny podnik. Náklady na odstránenie stavby a na likvidáciu stavebného odpadu bude mestská časť Ružinov vymáhať od stavebníčky,“ dodal Chren. Odstránenie stavby vykonávajú za asistencie mestskej polície Bratislava.

Pridaj komentár