Dátum: 19. novembra 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Ružinov chce na budúci rok začať s výstavbou nového pavilónu v Základnej škole Vrútocká

Bratislavský Ružinov plánuje na budúci rok začať s výstavbou nového pavilónu Základnej školy Vrútocká.

Ako informoval na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren, výstavba závisí od toho, či sa mestskej časti podarí včas zohnať dostatok financií. Nový pavilón bude priamo stavebne pripojený k existujúcej budove školy. „Samozrejmosťou bude využitie všetkých najmodernejších technológií, ako sme už dokázali pri nových školách na Ostredkovej či Medzilaboreckej,“ uviedol starosta.

Ružinov má už na projekt stavebné povolenie a finišuje s verejným obstarávaním. Po jeho ukončení mestská časť podá žiadosť o financovanie projektu z fondov EÚ. Predpokladaná hodnota zákazky je 3,1 milióna eur bez DPH. Starosta poznamenal, že podľa posledného sčítania pribudlo v Ružinove najviac obyvateľov na Slovensku. „No a práve preto je u nás z hľadiska počtu detí v školách a v škôlkach tento školský rok historicky rekordný vo všetkých štatistikách,“ dodal.

Celkový počet detí v ružinovských základných školách dosiahol 5687, čo je nárast o 59 percent oproti školskému roku 2012/2013 (3580). „Počet prvákov dosiahol rekordných 724, čo je nárast o 46 percent oproti školskému roku 2012/2013 (497),“ uviedol Chren s tým, že počet detí v materských školách dosiahol 2369, čo je nárast o 14,7 percenta oproti školskému roku 2012/2013 (2066). „Do základných a materských škôl smeruje väčšina rozpočtu našej mestskej časti a investičné projekty na ich rozširovanie patria medzi historicky najväčšie,“ uzavrel Chren.


Pridaj komentár