Dátum: 30. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Prvé kúpalisko v Bratislave by mali otvoriť už 1. júna

Dni sú čoraz dlhšie, počasie čoraz krajšie a v súvislosti s tým sa začína vynárať otázka: Kedy sa v Bratislave otvoria kúpaliská? Odpoveď je: možno už tento víkend.

Prvé bude otvorené kúpalisko Rosnička

Ako informoval Riaditeľ STaRZ Ladislav Križan, ako prvé by chceli otvoriť obľúbené kúpalisko Rosnička v Dúbravke. Otvoriť by sa malo dokonca už túto sobotu 1. júna. Práve na tomto kúpalisku ešte pred začiatkom sezóny prebehla čiastočná rekonštrukcia. Odstránil sa havarijný stav stredného bazéna, opravili sa v ňom fólie a rovnako tak aj na šmykľavke. Opravená bola aj dlažba okolo stredného bazéna, kachličky v sprchovacích žľaboch stredného bazéna, prepadnutá dlažba pri veľkom bazéne, vymenili sa krajové dlaždice detského bazéna a obnovené bolo aj detské ihrisko a toalety. Bazény sú už napustené a kúpalisko je teda pripravené na novú sezónu.

Ako sú na tom ostatné kúpaliská?

Pod správu telovýchovných a rekreačných zariadení (Starz) patria okrem kúpaliska Rosnička aj kúpalisko Tehelné pole, Delfín, Lamač, Krasňany, Rača a AZ Zlaté piesky. Tieto kúpaliská by sa mali postupne tiež otvárať a fungovať by mali približne od polovice júna. V podobnom čase by sa malo otvoriť aj kúpalisko Matadorka, ktoré už na svojej stránke zverejnilo cenník na novú letnú sezónu.

Pridaj komentár