Dátum: 9. mája 2024 Autor: Metropola Komentáre: 0
POZOR! Od pondelka začnú s rozsiahlou rekonštrukciou kanalizácie na Vajnorskej

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) začína v pondelok 13. mája s druhou etapou rozsiahlejšej rekonštrukcie kanalizácie na Vajnorskej ulici. Ako informuje hovorca BVS Matúš Stračiak, pre zložité rekonštrukčné práce bude v úseku medzi Českou a Škultétyho ulicou uzávera pre automobilovú dopravu v smere na Trnavské mýto.

„BVS tak pokračuje v rekonštrukčných prácach na kanalizačnom zberači a kanalizačnom potrubí, ktoré je staré viac ako 50 rokov a jeho súčasný technický stav je nevyhovujúci,“ poznamenal hovorca. Prvá etapa rekonštrukčných prác s cieľom zabezpečiť spoľahlivé a efektívne odvádzanie odpadových vôd pre rastúce potreby hlavného mesta sa uskutočnila na jeseň minulého roka.

POZOR! Od pondelka začnú s rozsiahlou rekonštrukciou kanalizácie na Vajnorskej

V rámci druhej etapy budú realizovať práce v úseku od Českej ulice po Škultétyho. Budú tu osádzať pokračovanie kanalizačného zberača, ktorý je pod električkovou traťou a v nevyhovujúcom technickom stave. „V súbehu sa bude realizovať aj výmena vodovodných potrubí na dopojenie jednotlivých prípojok, čo si vyžaduje dočasnú uzáveru automobilovej dopravy na tomto úseku,“ vysvetlil Stračiak.

Mestskej hromadnej dopravy sa uzávera dotkne iba minimálne. Autobusová linka N53 v smere na Hlavnú stanicu bude dočasne obsluhovaná na električkovej zastávke Česká (A). Autobusová zastávka Česká (C) nebude obsluhovaná, električky budú aj naďalej premávať. „V súvislosti s rekonštrukčnými prácami bude na danom úseku umiestnené dočasné dopravné značenie, ktoré vodičov presmeruje na alternatívne trasy,“ doplnil hovorca.

Rekonštrukčné práce potrvajú do 1. októbra, čo je podľa BVS spôsobené náročnosťou prác s prihliadnutím na stabilitu električkovej trate, zložitým technickým riešením a samotným rozsahom rekonštrukcie. Následne začnú s realizáciou tretej etapy v úseku medzi Kutuzovovou a Českou ulicou.


Pridaj komentár