Dátum: 9. mája 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Na Kramároch sa objavili nové kontajnery na bioodpad

Nádoby na kuchynský bioodpad sú obyvateľom Bratislavy k dispozícii už od roku 2022. Obyvatelia tak majú možnosť viac separovať. Túto myšlienku mnohí uvítali avšak v niektorých častiach bolo obyvateľom doslova znemožnené takýto odpad triediť. Prečítajte si prečo.

Divá zver vs. kontajnery na bioodpad

Pri zavádzaní kontajnerov na bioodpad sa asi nepočítalo s tým, že tieto kontajnery môžu okrem ľudí lákať aj zver. Nedávno sme vám napríklad priniesli článok o premnožených potkanoch v Petržalke, ktoré sa združovali aj na miestach, kde boli kontajnery na bioodpad. Na Kramároch bola však situácia horšia. Minulý rok v letných mesiacoch boli tieto kontajnery pravidelne pohádzané po zemi a ich obsah bol rozsypaný po ceste. Toto všetko mali za následok diviaky. Následkom ich vyčíňania museli byť niektoré kontajnery dokonca odstránené, aby divú zver nelákali. Obyvatelia dotknutých častí tak ostali bez možnosti separovať bioodpad a museli využívať iné, na to určené kontajnery v okolí.

Na Kramároch sa objavili nové kontajnery na bioodpad

Nové odolnejšie kontajnery

Pred časom sa na Kramároch začali objavovať nové, ťažšie kontajnery na bioodpad, ktoré by divej zveri mali odolať. Oproti pôvodným plastovým 240 litrovým kontajnerom sú tieto kovové s väčším objemom, až 1 100 litrov. Ostáva teda dúfať, že k týmto novým si diviaky cestu nenájdu a obyvatelia Kramárov budú môcť bioodpad separovať aj naďalej.

Na Kramároch sa objavili nové kontajnery na bioodpad
Zdroj: Facebook

Pridaj komentár