Dátum: 29. apríla 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave dosiahla takmer 1,95 mil. metrov štvorcových

Najväčšia transakcia v tomto štvrťroku zahŕňala pred-nájom 29 300 metrov štvorcových v sektore IT.

„Pokiaľ ide o vlastnícku štruktúru, približne štyri percentá budov sú vo vlastníctve štátu a ďalších 13 percent sú budovy, ktoré sú vlastnené a plne obsadené tou istou entitou, celkové zásoby na komerčné využitie zostávajú na 83 percentách alebo okolo 1,6 milióna metrov štvorcových,“ konštatuje BRF. Zelené budovy v rámci celkovej ponuky kancelárskych priestorov má 33 budov. „Nájomné transakcie dosiahli v prvom štvrťroku 2021 celkovú výmeru zhruba 58 700 metrov štvorcových, čo predstavuje 128-percentný nárast prenajatých plôch v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka,“ dopĺňa BRF.

Najväčšia transakcia v tomto štvrťroku zahŕňala pred-prenájom 29 300 metrov štvorcových v sektore IT, pričom až 51 percent prenajatých priestorov bolo v rámci IT sektora. Celková miera neobsadenosti v Bratislave sa zvýšila na 12,57 percenta z 11,13 percenta v predchádzajúcom štvrťroku a je najvyššia od roku 2014. „Dôvodom však nie je iba súčasná situácia okolo koronavírusu, ale aj dokončenie viacerých kancelárskych nehnuteľností v roku 2020, ktoré neboli kompletne pred-prenajaté,“ uzatvára BRF. Prime rent sa oproti minulému štvrťroku mení na 16,50 eura za meter štvorcový a mesiac.

Členovia BRF – Cushman & Wakefield, CBRE, Colliers International a JLL zdieľajú informácie, ktoré nie sú dôverné s cieľom poskytnúť klientom a verejnosti konzistentné, správne a transparentné dáta o trhu kancelárskych priestorov v Bratislave.

Pridaj komentár