Dátum: 14. februára 2023 Autor: SITA Komentáre: 0
Polícia eviduje ďalšie podvody pri predaji na bazároch

Neutíchajúcou skupinou podvodov sú podvody na bazároch, poskytujúcich predaj oblečenia a rôznych vecí. Upozornila na to v pondelok krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Ako informovala, policajti piateho bratislavského okresu a Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Malackách cez víkend prijali trestné oznámenie od poškodených práve na túto formu podvodu.

V prvom prípade podľa hovorkyne poškodená inzerovala na predaj detskú autosedačku. „Ozvala sa jej záujemkyňa, ktorá od nej žiadala email na zadanie dopravy. Následne prišla poškodenej správa, kde bolo napísané „hotovo“ a informácia, že záujemkyňa previedla peniaze a objednala kuriéra s inštrukciami, aby postupovala podľa pokynov v emaily, ak chce dostať peniaze,“ opísala. Neskôr poškodená zistila, že jej bola spôsobená škoda vo výške 3 300 eur.

V druhom prípade išlo o inzerciu predaja koženej bundy za 25 eur. „Neznámy záujemca zareagoval na inzerát a po zadaní emailovej adresy predávajúcej žene prišiel email, ktorý ju nasmeroval na aplikáciu internet bankingu. Tam po zadaní prihlasovacích údajov odišlo na tri rôzne účty deväť transakcií, v celkovej hodnote 2 133 eur,“ priblížila Šimková.

Polícia pripomína, že cieľom takýchto volaní a internetovej komunikácie je získať a vylákať peniaze od obetí. „Buďte obozretní, nedôverujte neznámym osobám, ktoré vás telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú, požadujú vaše údaje k bankovým službám, či vás tlačia do úkonov, ktoré nie sú podľa vás v poriadku,“ apeluje Šimková. Zároveň radí za žiadnych okolností neposkytovať žiadne údaje z platobnej karty, ako je číslo karty, údaj o platnosti karty či CVV kód.


Pridaj komentár