Dátum: 18. februára 2023 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Policajti zabránili trojici zlodejov v krádežiach katalyzátorov

Bratislavskí policajti zabránili trojici zlodejov v krádežiach katalyzátorov. Informuje o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Poverený policajt vzniesol obvinenie 20-ročnému Nicolasovi B., 20-ročnému Ladislavovi B. obom z okresu Dunajská Streda a 21-ročnému Ismetovi C. z okresu Senec za trestný čin krádeže v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci spáchaný formou spolupáchateľstva.

Páchatelia podľa polície ešte 20. júna minulého roka v čase o 14:23 na parkovisku pred bytovým domom na Budatínskej ulici v Petržalke odrezali a ukradli zo zaparkovaného vozidla Honda súčasť jeho výfukového systému – katalyzátor. V rámci vyšetrovania zabezpečili policajti aj kamerový záznam, na ktorom figurujú traja obvinení muži. „Muži sa následne dostavili na Obvodné oddelenie Policajného zboru s tvrdením, že si všimli na zemi padnutý katalyzátor, ktorý išli odovzdať polícií,“ konštatuje polícia. Tá však preukázala, že ich tvrdenia sa nezakladajú na pravde.

Celkovú škodu, spôsobenú poškodením súvisiacich dielov vyčíslili na 1349 eur. V prípade preukázania viny trojici páchateľov až trojročný pobyt za mrežami.


Pridaj komentár