Dátum: 21. februára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Policajti v Bratislavskom kraji riešili v posledných dňoch krádeže za tisíce eur

Polícia v Bratislavskom kraji zaznamenala od uplynulého víkendu viacero krádeží vlámaním do bytov a rodinných domov. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, celková škoda spôsobená týmto krádežami presiahla 27-tisíc eur. Trestné činy sa stali na území Okresných riaditeľstiev Policajného zboru Bratislava II, Bratislava IV, Senec a Malacky.

V Bratislave policajti objasňujú dva trestné činy krádeží, ktoré sa stali na Studenohorskej ulici, v rovnakom bytovom dome, len inom poschodí. Tu si páchatelia vybrali byty, v ktorých sa dlhšiu dobu nik nenachádzal, pričom z oboch bytov odcudzili šperky. Ďalším prípadom, ktorý objasňujú, je krádež na Rezedovej ulici, kde neznámy páchateľ vošiel do nadzemného podlažia bytového domu, ktorý nebol dlhšie obývaný. Tam prekonal uzamykací mechanizmus vchodových dverí bytu a ukradol šperky.

Ďalšia krádež sa odohrala v obci Ivanka pri Dunaji na Jahodovej ulici rodinnom dome, kde sa jeho obyvatelia nezdržiavali približne jeden deň. Neznámy páchateľ odcudzil z domu dva bicykle. Poslednou je krádež v meste Stupava, v rodinnom dome na ulici Pod Kremenicou. Do rodinného domu sa neznámy páchateľ dostal cez balkónové dvere, ktoré poškodil a z domu ukradol opäť šperky. Dom bol predtým niekoľko dní prázdny.


Pridaj komentár