Dátum: 19. decembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Po nedeľnom požiari v domove opatrovateľskej služby skončili v nemocnici tri osoby

Po nedeľnom požiari v domove opatrovateľskej služby (DOS) Dom tretieho veku na Poloreckého ulici v bratislavskej Petržalke skončili v nemocnici tri osoby.

Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová informovala, že na základe telefonátu na tiesňovú linku 155 vyslali na miesto udalosti štyri posádky záchrannej zdravotnej služby. „Po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice dve ženy v strednom veku, ktoré sa nadýchali splodín horenia,“ uviedla s tým, že neskôr do nemocnice previezli ďalšiu ženu, seniorku, z dôvodu hypertenzie a sťaženého dýchania. Ako dodala, záchranári na mieste ošetrili aj muža, ktorý sa priotrávil dymom, ten však transport do nemocnice odmietol.

Po nedeľnom požiari v domove opatrovateľskej služby skončili v nemocnici tri osoby
Zdroj: facebook.com/KRPZBA

Bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že záchranné zložky spolu s políciou privolali k požiaru v DOS v nedeľu 18. decembra, krátko pred 16.30. Podľa hasičov požiar vypukol v jednej z izieb na prvom poschodí. Osoby z prvého poschodia evakuovali. „Vďaka rýchlemu zásahu zamestnancov a hasičov nedošlo k rozšíreniu požiaru,“ uviedli hasiči tým, že pri požiari sa splodinami horenia intoxikovalo šesť osôb. Hasiči na mieste vyšetrili 17 osôb a dve z nich previezli do nemocnice. Pri udalosti zasahovalo 24 bratislavských hasičov. Na miesto vyslali zisťovateľa príčin požiaru. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V.


Pridaj komentár