Dátum: 18. decembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mimovegetačné obdobie využije Karlova Ves na bezpečnostný výrub stromov

Mimovegetačné obdobie zimných mesiacoch využije bratislavská Karlova Ves, ale aj hlavné mesto, na výrub stromov zo zdravotných, bezpečnostných či iných dôvodov.

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, výrub sa uskutoční najmä v areáloch materských a základných škôl, ale aj v ďalších miestach mimo školských areálov. „Podľa zákona a vyhlášky o ochrane prírody a krajiny sa výruby drevín majú robiť od októbra do konca februára, teda v mimovegetačnom období, keď na stromoch nič nehniezdi,“ poznamenala samospráva.

Mestská časť sa snaží pristupovať ku každému stromu citlivo. „Výrub je vždy posledný krok, ku ktorému pristupujeme len v nevyhnutých prípadoch. Ide o prestarnuté, suché a z bezpečnostného hľadiska neprijateľné dreviny,“ vysvetlila samospráva s tým, že na každú odstránenú drevinu je vydané právoplatné výrubové povolenie a za vyrúbané dreviny vysadia novú zeleň. Pokiaľ je to možné, nové stromy vysadia na pôvodnom mieste alebo aspoň v okolí, prípadne ich vysadia na miestach, kde stromy chýbajú.


Pridaj komentár