Dátum: 13. decembra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka začne budúci rok v rozpočtovom provizóriu

Bratislavská Petržalka začne budúci rok v rozpočtovom provizóriu. Poslanci návrh rozpočtu stiahli z programu dnešného zastupiteľstva.

Petržalský poslanec Pavol Škápik odôvodnil stiahnutie návrhu tým, že nebol prerokovaný v odborných komisiách. Rozpočtové provizórium znamená, že najväčšia mestská časť bude na budúci rok hospodáriť mesačne s jednou dvanástinou rozpočtu z predchádzajúceho roka. Starosta Ján Hrčka upozornil, že bez schválenia rozpočtu nie je možné čerpať kapitálové výdavky.

S rozpočtovým provizóriom začne budúci rok viacero mestských častí, aj hlavné mesto a Bratislavský samosprávny kraj. Dôvodom sú viaceré legislatívne zmeny a neznámy vývoj situácie na úrovni vlády.

Petržalskí poslanci dnes schválili aj navýšenie poplatkov na stravovanie v školách a škôlkach. Starosta Hrčka poznamenal, že k navýšeniu poplatkov pristúpia takmer všetky obce, z dôvodu nárastu cien energií, potravín a inflácie. „Viaceré kuchyne dnes avizujú, že zo súčasných poplatkov nie sú schopné navariť,“ uviedol. Navýšenie bude podľa jednotlivých pásiem, či pôjde o školu, škôlku, prvý alebo druhý stupeň, vo výške od 86 centov po jedno euro na deň. „Pre orientáciu, dnes predstavuje mesačná platba za stravu približne 25 eur, po novom to bude zhruba 45 eur,“ dodal starosta.

Pridaj komentár