Dátum: 6. apríla 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Petržalka začala s veľkou opravou chodníkov vo vlastnej réžii

Bratislavská Petržalka odštartovala veľkú opravu chodníkov a okolitých plôch zelene vo vlastnej réžii. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, medzi prvými boli po veľkonočných sviatkoch Dvory 4. Mestská časť bude ďalej postupovať podľa zverejneného harmonogramu na jej webe.

Samospráva tak prácami nadväzuje na pilotný projekt z minulého roka, keď si vďaka obstaraniu vlastného asflatovacieho stroja a ďalšej techniky otestovala všetko potrebné a opravila tak viaceré súvislé povrchy chodníkov bez výmeny obrubníkov, avšak aj s úpravou okolia vrátane nových trávnikov a orezov drevín. „Všetko dokonca výrazne lacnejšie i rýchlejšie, ako tomu bolo v minulosti pri zapojení externých prác od dodávateľov,“ poznamenala hovorkyňa.

Petržalka začala s veľkou opravou chodníkov vo vlastnej réžii

„V najbližších troch rokoch pôjde okolo 75 percent disponibilných finančných prostriedkov mestskej časti práve na masívnejšiu opravu povrchov chodníkov a revitalizáciu ich okolia, zväčša vnútroblokov, ktoré sa dekády odkladali a problémy sa len dočasne plátali a zhoršovali,“ vysvetľuje starosta Petržalky Ján Hrčka. Miestni poslanci na opravu a údržbu miestnych komunikácií III. a IV. triedy v rozpočte na rok 2024 vyčlenili viac ako tri milióny eur.

Opravy sa nebudú týkať miestnych komunikácií I. a II. triedy, nakoľko ich údržbu na území celej Bratislavy zastrešuje magistrát hlavného mesta. Predbežný plán veľkej opravy chodníkov v Petržalke až do začiatku septembra je pre verejnosť dostupný na webe PETRZALKA.sk/chodniky, kde budú informácie priebežne aktualizovať a komunikovať. V súvislosti s opravami upozorňujú na zvýšenú hlučnosť a dopravné obmedzenia.


Pridaj komentár