Dátum: 8. apríla 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
V Karlovej Vsi pribudne ďalšia prevádzka KOLO

Bratislavské centrum opätovného použitia KOLO v Ružinove sa otvorilo v októbri 2022. Jeho cieľom je dať nepotrebným no zároveň stále zachovaným veciam druhú šancu. Teraz k nemu pribudne ďalšia prevádzka v Karlovej Vsi.

Druhú šancu dostalo už viac ako 230 tonám vecí

KOLO vznikla ako jedna z možností na zníženie vzniku odpadu. Ľudia sem môžu priniesť veci, ktoré už nepotrebujú a zároveň si za odporúčaný príspevok môžu zobrať, čo sa im páči. Za svoju pomerne krátku existenciu KOLO eviduje už takmer 125-tisíc návštev a ľudia si odtiaľ odniesli už viac ako 230 ton vecí. V marci tohto roku sa spojilo s neziskovou organizáciou JEDEN RODIČ, ktorá podporuje neúplné rodiny a poskytuje im tak okrem odbornej a potravinovej humanitárnej pomoci aj materiálnu pomoc. V máji 2023 KOLO získalo prvé miesto Via Bona v kategórii Zelená firma.

KOLO prišlo aj s možnosťou odvozu nepotrebných predmetov prostredníctvom KOLO Taxi, ktorú poskytuje v rámci Bratislavy a v cene služby je doprava, naloženie a odvoz predmetov do KOLO. Cena služby je 35 EUR.

KOLO v Karlovej Vsi zatiaľ ako odberné miesto

Ďalšiu prevádzku KOLO v Karlovej Vsi na Jurigovom námestí by mali otvoriť už čoskoro. Fungovať by mala rovnako ako ružinovská prevádzka. Zatiaľ je otvorená iba za účelom zberu predmetov, ktoré ľudia už nepotrebujú. Otvorené je vo štvrtok a v piatok od 14:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 16:00.

Od dnes sa začína so zberom v jednotlivých mestských častiach

Od 8. do 20. apríla 2024 môžete využiť možnosť priniesť nepotrebné veci z vašich domácností do zberných miest. KOLO bude mať v tomto období otvorené zberné miesta v jednotlivých mestských častiach podľa nasledovného harmonogramu. Zároveň vyzýva obyvateľov, aby z kapacitných dôvodov nenosili na zberné miesta nábytok.

Zdroj: www.olo.sk

Pridaj komentár