Dátum: 8. apríla 2024 Autor: SITA Komentáre: 1
Mesto pokračuje so zjednocovaním časov parkovania v PAAS lokalite Nivy

Bratislava pokračuje so zjednocovaním časov parkovania v lokalite Ružinov – Nivy. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, k zjednocovaniu časov pristupujú postupne na základe podnetov obyvateľov. Od 15. apríla sa zmení čas regulácie v zóne RU1-Nivy. „Zároveň sa zóna RU1 rozdelí na dve lokality s rôznymi časmi spoplatnenia,“ uvádza samospráva.

Lokalita RU1 – Nivy sever, ohraničená ulicami Trnavská cesta, Karadžičova, Záhradnícka a Bajkalská, bude po novom regulovaná od pondelka do nedele v čase od 8:00 do 24:00. Lokalita RU1 – juh, ohraničená ulicami Záhradnícka (vrátane), Karadžičova, Mlynské Nivy, Prievozská a Bajkalská, bude po novom regulovaná od pondelka do piatku v čase od 8:00 do 24:00. Znamená to, že návštevníci zóny budú parkovať od 24:00 do 8:00 zadarmo a od 8:00 do 24:00 za nezmenenú hodinovú tarifu 1,50 eur.

Mesto pokračuje so zjednocovaním časov parkovania v PAAS lokalite Nivy

Zmenu zvislého dopravného značenia v celej zóne budú postupne realizovať od 11. apríla a nový čas regulácie bude platiť od pondelka 15. apríla. „Rezidentská karta vydaná pre zónu RU1 je naďalej platná v oboch lokalitách, pre rezidentov zóny sa teda nič nemení a s rezidentskou PAAS kartou naďalej parkujú rovnako ako doteraz,“ poznamenal magistrát.

„Lokalita RU1 – Nivy sever susedí s lokalitou NM1 Tehelné pole, ktorá je vzhľadom na športové a kultúrne podujatia vo väčšej miere navštevovaná aj počas víkendov, preto po zvážení podnetov od obyvateľov zavádzame reguláciu aj počas víkendov,“ vysvetlilo mesto. Zároveň zo skúseností z prevádzky zóny vyplýva, že po 24:00 do lokalít prichádza minimum áut nerezidentov, čo umožňuje skrátiť reguláciu počas noci.

„Posun regulácie zo 14:00 na 8:00 vychádza zo skúseností z prevádzky tejto zóny a väčšieho nápor na parkovanie aj cez deň a reflektujeme tak aj podnety obyvateľov zóny,“ konštatuje mesto. Ako dodáva, navyše tým zjednocujú čas regulácie so susednými zónami v Starom Meste a Novom Meste, kde je čas regulácie rovnako 8:00 – 24:00. „V centre a širšom centre kde je vysoká občianska vybavenosť, inštitúcie či firmy a nápor na parkovanie aj cez deň tak bude po novom rovnaký čas regulácie,“ dopĺňa.


1 people reacted on this

Pridaj komentár