Dátum: 4. februára 2024 Autor: SITA Komentáre: 1
Petržalka chce, aby sa z Veľkého Draždiaka stalo oficiálne prírodné kúpalisko

Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka v rozhovore pre agentúru SITA priblížil, aké plány má mestská časť s Veľkým Draždiakom. „Draždiak je Petržalské more. Kúpou časti areálu a športovej haly, ktorú sme realizovali, chceme aj naďalej zatrávňovať a rozvíjať túto oblasť,“ priblížil s tým, že hlavnou prioritou je využitie tohto územia na športové a kultúrne aktivity. Niektorým krokom však podľa neho bránia pozemkové vzťahy, ktoré sa však snažia postupne riešiť.

Mestská časť podľa Hrčku tiež momentálne podniká aktivity, aby sa odstránili a preložili drôty vysokého napätie ponad štrkovisko. „Keby sa to podarilo, Draždiak by mohol byť, podobne ako Zlaté piesky, oficiálnym kúpalisko,“ skonštatoval. „Robíme všetky kroky k tomu, aby to naozaj bola taká oblasť, ako keď prídete do Maďarska k Balatonu, alebo do Rakúska k Neusiedler See a podobne. Aby ste mali rovnaký pocit, keď prídete k Draždiaku. Že jednoducho vidíte peknú trávu, pekne upravené prostredie, či toalety,“ doplnil.

1 people reacted on this

  1. Toto nesmieme PETEZALCANIA DOVOLIT!!! BUDEME BURCOVAT JEDEN DRUHEHO A NEDOVOLIT LIBERALNYM HYJENAM ZOBRAT PRIRODNE JAZERO a by sa na tom obojacovali liberli ani ziadni dalsi ludia z verejnej spravy!!!

Pridaj komentár