Dátum: 4. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 5
Motýlí dom

Kto už niekedy išiel po Jaskovom rade, určite neprehliadol budovu, ktorá sa úplne vymyká akejkoľvek architektúre, ktorá sa v hlavnom meste nachádza. Reč je o hoteli, ktorý návštevníkov zaujme už na prvý pohľad. Jeho oficiálny názov je Hotel Galeria pre sebarozvoj, no väčšina z nás ho pozná skôr pod názvom Motýlí dom.

Motýlí dom – Hotel, ktorý je známy vo svete

Motýlí dom v Bratislave - bizár či umenie?
Zdroj foto: hotelgallery.eu

Hotel Motýlí dom stojí v blízkosti hlavnej stanice už dobrých pár rokov. Postavený bol v 90. rokoch minulého storočia a pôvodne sa volal Spirit. Za ten čas si vyslúžil mnoho obdivu ale aj opovrhnutia. Počas svojej existencie sa dokonca objavil aj v rebríčku najmodernejších stavieb sveta ale zároveň aj v zozname najškaredších hotelov sveta. Tak či onak, musíme uznať, že ide naozaj o unikát. Inšpirovaný bol údajne kontroverzným rakúskym umelcom Hundertwasserom, ktorý bol odporcom modernej uhladenej architektúry.

Hotel Galéria pre sebarozvoj s ubytovaním bol cielene vybudovaný na zhromažďovanie nových poznatkov, umeleckých diel slúžiacich na stotožnenie s ideálom života a zaujatie nových obohacujúcich stavov vedomia, na žitie a zhmotňovanie zdravia, krásy, a osobných kvalít,“ píše sa na stránke hotela.

Ubytovanie, galéria a poradenstvo v jednom

Zdroj foto: hotelgallery.eu

Hotel chce osloviť predovšetkým návštevníkov, ktorí majú umelecké cítenie či inklinujú k zdravému životnému štýlu a alternatívnej medicíne. Okrem ubytovania v naozaj originálnych izbách disponuje aj predajnou galériou obrazov ale zároveň si tu môžete namaľovať aj vlastný obraz. Hotel tiež poskytuje poradenstvo v oblasti zdravej výživy a predaj rôznych výživových doplnkov. V neposlednom rade hotel tiež ponúka príležitosť pre lektorov, koučov a mentorov z oblasti sebarozvoja, zdravej výživy bezplatne využívať jeho priestory.

Hodnotenia ubytovania a služieb v tomto hoteli sú rôzne. Každý si názor musí urobiť sám. Nás zaujíma ten váš.

Napíšte nám do komentára, či ste už tento hotel navštívili a ako sa vám tam páčilo.

5 People reacted on this

  1. Velmi slabo napísaný článok…
    Čakal by som históriu, niečo o človeku čo stojí za pôvodným projektom, proste aspoň trochu novinárskej snahy…
    Že je to aktuálne hotel, si pozrie každý na google mape.

  2. Už sme ho využili. Je blízko Hlavnej stanice, za dobrú cenu a to je pre nás dôležité! Bláznivý vzhľad i interiér, ale nám to vyhovuje…

Pridaj komentár