Dátum: 28. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Mesto sa dohodlo na predĺžení termínu výstavby električkovej trate do Petržalky

Výstavba električkovej trate v Petržalke je v plnom prúde a v najbližších dňoch si vyžiada dopravné obmedzenia v úseku ulíc Romanova – Osuského. Dôvodom je výstavba križovatky a električkového priecestia ale aj časti cyklotrasy či chodníkov.

Aké dopravné obmedzenia vás čakajú?

Obmedzenia sa budú týkať frekventovaného úseku na uliciach Romanova – Osuského v blízkosti OC Kaufland a budú trvať od marca do júla. Aby bolo možné daným úsekom aj naďalej prechádzať, práce budú rozdelené do dvoch etáp.

  • Prvá etapa sa začne 1. marca 2024 a potrvá do 15. mája 2024. V tejto etape dôjde k uzatvoreniu dvoch jazdných pruhov, ktoré sú bližšie k OC Kaufland. Prejazd bude možný zobojsmernením opačnej strany cesty.
  • Druhá etapa sa začne 16. mája 2024 a potrvá do 31. júla 2024. Počas tohto obdobia sa uzatvoria dva jazdné pruhy na opačnej strane, teda ďalej od OC Kaufland. Prejadz bude možný zobojsmernením opačnej strany cesty bližšie pri OC Kaufland.

Pre plynulosť premávky tu bude osadené dočasné dopravné značenie. Mestská časť Petržalka vopred ďakuje všetkým za trpezlivosť a rešpektovanie dočasného dopravného značenia.

Pridaj komentár