Dátum: 26. februára 2024 Autor: Kristína Charvátová Komentáre: 0
Obyvatelia Lamača sa dočkajú protihlukovej steny

Obyvateľom Lamača sa uľaví. Hluku z neďalekej diaľnice bude menej. 5. februára 2024 sa totiž začali prípravné práce na výstavbe protihlukovej steny na diaľnici D2 v tejto časti mesta.

Ktorej časti Lamača sa dotkne výstavba?

O istej forme mobilnej bariéry sa hovorilo už dlho. Termín výstavby sa však niekoľkokrát posunul v dôsledku riešenia námietok voči forme realizácie protihlukovej steny, predlžovania povoľovacích procesov ale aj dosahu na životné prostredie. Zmluva na výstavbu protihlukovej steny bola uzavretá už vlani septembri. Cieľom je zníženie hlukovej záťaže z diaľnice D2 v úseku od križovatky Bory po čerpaciu stanicu OMV pri tuneli Sitina. Dĺžka protihlukovej steny bude 2,4 km. Výstavba by mala trvať od projektovania po kolaudáciu necelé dva roky.

Pripravte sa na obmedzenia

Vodiči, ktorí budú prechádzať týmto úsekom by sa teda mali pripraviť na menšie obmedzenia. Diaľničiari ale tvrdia, že práce majú mať minimálny vplyv na dopravu. Aj preto budú realizované v čase od 8:00 do 17:00, kedy je premávka menšia. Aj napriek tomu je však potrebné zvýšiť v tomto úseku opatrnosť. Súčasťou výstavby protihlukovej steny budú aj úpravy diaľnice vrátane zárezov a násypov a úpravy na mostoch, vegetačné úpravy, nové oporné múry, nové portály dopravného značenia a úpravy dotknutých inžinierskych sietí a dopravného značenia. Prosby miestnej samosprávy tak budú konečne vyslyšané a odhaduje sa, že najneskôr v auguste 2025 by mala byť stavba skolaudovaná.

Pridaj komentár