Dátum: 4. októbra 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Obvinili vodiča smrtiaceho auta, hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície obvinil 60-ročného Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie. Ako informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff, vyšetrovateľ zároveň spracoval aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.

generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti počas jazdy mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s nimi. V dôsledku tejto zrážky bezprostredne na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča.

Ako ďalej informoval Szeiff, policajti bratislavskej krajskej kriminálky intenzívne vykonávali všetky potrebné procesné úkony, cieľom ktorých bolo náležité zistenie skutkového stavu, zaistenie všetkých potrebných dôkazov a ich následné vyhodnotenie. Na základe týchto úkonov bola zabezpečená potrebná dôkazná situácia, umožňujúca vzniesť obvinenie konkrétnej osobe. Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie.
Pridaj komentár