Dátum: 15. mája 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
O desať dní spúšťajú regulované parkovanie v lokalite Hlavná stanica - Blumentál

Parkovanie v zóne bude možné len na vyznačených parkovacích miestach a v parkovacích pásoch.

Bratislava spúšťa 25. mája systém regulovaného parkovania PAAS v lokalite Hlavná stanica Blumentál. Ako informuje mesto na sociálnej sieti, do parkovacieho systému sa tak po Rači, Novom Meste, Petržalke a Ružinove pridá aj mestská časť Staré Mesto. Parkovanie v zóne bude po tomto termíne možné len na vyznačených parkovacích miestach a v parkovacích pásoch, ktoré vyznačujú zamestnanci magistrátu.

Rezidenti budú môcť od 25. mája parkovať s rezidentskou kartou v celej zóne na vyznačených miestach neobmedzene a bez ďalšieho poplatku. Rezidentskú parkovaciu kartu je možné zakúpiť online cez webstránku paas.sk, alebo na niektorom z klientských centier v Bratislave. „Nerezidenti budú v pracovné dni v čase 8:00-24:00 platiť za parkovanie podľa hodinovej sadzby 1,50 alebo dve eurá za hodinu,“ poznamenal magistrát. Na úsekoch parkovania so sadzbou 1,50 za hodinu môžu obyvatelia s trvalým pobytom kdekoľvek v Bratislave využiť bonusovú kartu, s ktorou parkujú každý deň dve hodiny zadarmo. Zoznam ulíc v zóne aj s tarifou je možné nájsť na stránke paas.sk/mapa-zon/ a tarifa bude tiež uvedená na informačných tabuliach v uliciach.

Parkovné je možné uhradiť cez mobilné aplikácie, pričom v súčasnosti je zapojených už päť aplikácií. Niektoré z nich je možné používať aj cez PC webové rozhranie. „Ďalšou možnosťou bude úhrada parkovného u parkovacích asistentov v teréne, pripravujeme tiež možnosť úhrady v partnerských prevádzkach a postupne pribudnú aj parkomaty,“ dodáva mesto. Kontrola parkovania bude realizovaná cez objektívnu zodpovednosť, pri parkovaní mimo vyznačeného miesta alebo bez oprávnenia dostane držiteľ vozidla upozornenie a pokutu poštou.

Bratislava spustila celomestskú reguláciu parkovania PAAS 10. januára v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Od 23. marca k nim pribudla zóna Starý Ružinov – východ a od 3. mája susedná lokalita Starý Ružinov – západ a 500 bytov. Ďalšou pripravovanou lokalitou je Svätoplukova – Košická, kde plánujú spustiť reguláciu koncom mája. Následne sa pridá aj lokalita medzi Košickou, Miletičovou a Prievozskou, a tiež Ružová dolina. Do leta by sa zóna regulovaného parkovania mala rozšíriť na celú oblasť Nív – od Starého Mesta po Bajkalskú ulicu.

Pridaj komentár