Dátum: 30. septembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Novú autobusovú stanicu dnes odovzdali verejnosti, presmerovali sem všetky linky

S otvorením stanice dnes spustili aj podzemný kruhový objazd a automatizovanú cyklovežu pre 118 bicyklov.

Novú autobusovú stanicu Nivy v Bratislave dnes odovzdali verejnosti, presmerovali sem všetky linky, ktoré doteraz zastavovali na dočasnej stanici Bottova. „Teším sa, že budeme mať jednu z dvoch staníc v Bratislave na svetovej úrovni,“ povedal na dnešnom otvorení primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Ako dodal, Mlynské Nivy sú dôležitý dopravný uzol pre mestskú hromadnú dopravu (MHD). „Priemerne tu cez pracovný deň za hodinu zastaví vozidlo MHD každých 45 sekúnd a prepravia vyše 9-tisíc ľudí za jednu hodinu. Za celý pracovný deň túto oblasť obsluhuje 11 liniek a dve nočné linky, čo je takmer 2-tisíc spojov,“ uviedol Vallo a dodal, že oceňuje rozšírenie chodníkov, bezpečnejšiu cyklotrasu a viac zelene, ktoré s novou stanicou pribudli.

zdroj: facebook.com/vallo.primator

Spolu s otvorením novej stanice dnes spustili aj podzemný kruhový objazd, ktorý je vstupnou bránou do podzemného parkoviska, a automatizovanú cyklovežu pre 118 bicyklov. Chodci sa do centra Nivy dostanú tromi hlavnými vstupmi, z čoho jeden bude otvorený 24 hodín denne. Na prvom podzemnom podlaží stanice sa nachádza 36 nástupísk, sedem výstupísk a 86 stojísk pre autobusy. Vďaka LED stene, deviatim LCD TV panelom a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom majú cestujúci prehľad o príchodoch a odchodoch autobusov. Využiť môžu aj informačné pulty, úschovňu batožiny, miestnosti na prebaľovanie a dojčenie, ale aj zónu s lavičkami, ktorá ponúka až 80 miest na sedenie. Priamo na podlaží s autobusovou stanicou sú k dispozícii obchody a služby rýchleho občerstvenia.

Investor HB Reavis začal s budovaním centra Nivy 15. mája 2017 výkopovými prácami na mieste administratívnej budovy Nivy Tower. Približne o päť mesiacov začal aj s demolačnými prácami na vtedajšej starej autobusovej stanici. Pôvodný termín dokončenia stanice bol avizovaný na jeseň 2020, z dôvodu pandémie developer tento termín posunul najskôr na jar 2021, neskôr na jeseň tohto roka. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské Nivy.

Zdroj foto: SITA

Pridaj komentár