Dátum: 30. septembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Vodič nákladného vozidla unikal pred policajtmi, prevážal migranti

Na nákladné vozidlo, ktoré prenasledovali z územia Maďarska, upozornili maďarskí policajti.

Unikajúce nákladné vozidlo v Bratislave ukrývalo 28 migrantov. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, hliadku bratislavských policajtov dnes krátko pred 11:00 upozornili maďarskí kolegovia na nákladné vozidlo Volkswagen, ktoré prenasledovali z územia Maďarska. „Vodič tohto vozidla odmietol zastaviť a na území Slovenska rovnako ignoroval výzvy policajtov na zastavenie,“ uviedol hovorca.

Viaceré hliadky Policajného zboru (PZ) sa snažili zastaviť vozidlo, ktorého vodič riskantnou jazdou po diaľnici D2 pokračoval v smere do Českej republiky. Z diaľnice zišiel v smere do mestskej časti Lamač a pokračoval cez Záhorskú Bystricu. „Policajti opakovane vyzývali vodiča na zastavenie, tieto výzvy ignoroval a v nebezpečnej jazde pokračoval ďalej,“ skonštatoval Szeiff s tým, že policajti mimo zastavaného územia v smere na automobilový závod Volkswagen použili služobnú zbraň a vystrelili niekoľko varovných výstrelov.

Zdroj: facebook.com/KRPZBA

Vodič následne zastavil a dal sa na útek do poľa, kde ho hliadky PZ zadržali. V nákladnom priestore vozidla našli 28 migrantov. „Vodič bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Počas prenasledovania vozidla a následného zadržania vodiča k zraneniu osôb nedošlo,“ uzavrel hovorca.

Pridaj komentár