Dátum: 30. septembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Pri novej autobusovej stanici otvorili automatizovanú cyklovežu

Plne automatizovaný parkovací dom umožní zaparkovať až 118 bicyklov.

Pri novej autobusovej stanici Nivy dnes otvorili prvú cyklovežu v Bratislave. Plne automatizovaný parkovací dom umožní zaparkovať až 118 bicyklov. „Nivy priniesli do centra mesta približne kilometer nových cyklotrás a dnes aj najväčšie parkovisko pre bicykle. Na rozdiel od klasických odstavných plôch pre bicykle umožnil práve takýto parkovací dom zachovať viac priestoru pre zeleň a verejné priestranstvá v širšom centre mesta,“ uvádza developer projektu HB Reavis.

Na zaparkovanie bicykla v cykloveži stačí niekoľko sekúnd. Po uložení bicykla na konkrétne miesto systém vydá unikátny kód, ktorý je potrebné si dôkladne uschovať. „Na základe tohto kódu cykloveža bicykel vydá na tom istom mieste, na akom ste si ho odkladali,“ dodáva. Vďaka unikátnemu kódu má majiteľ istotu, že sa k jeho bicyklu nik iný nedostane.

„Cykloveža na Nivách je navyše vybavená kamerovým systémom a všetky bicykle sú počas úschovy poistené proti poškodeniu a krádeži,“ uvádza developer a dodáva, že v cykloveži je bicykel chránený aj pred vplyvmi počasia. „Odložiť spolu s bicyklom si môžete aj prilbu, tašku, detskú sedačku a iné príslušenstvo,“ dodáva. Odparkovať bicykel v cykloveži je možné bezplatne po dobu štyroch hodín. Po tomto čase bude úschova bicykla spoplatnená sumou jedno euro za každú začatú hodinu.

Pridaj komentár