Dátum: 24. januára 2024 Autor: SITA Komentáre: 0
Na Zlatých pieskoch pribudne záchytné parkovisko pre približne 200 vozidiel

V Bratislave pribudne ďalšie záchytné parkovisko s približne 200 parkovacími miestami. Ako informuje magistrát na sociálnej sieti, parkovisko vznikne na mieste bývalého Hotela Flóra v Areáli zdravia Zlaté piesky.

„Budova hotela, ktorý bol postavený v 70. rokoch ako dočasná stavba, bol už v havarijnom stave a znalecký posudok vylúčil jeho rekonštrukciu ako ekonomicky neefektívnu,“ vysvetlilo mesto, ktoré nedávno pristúpilo k asanácii hotela.

Na Zlatých pieskoch pribudne záchytné parkovisko pre približne 200 vozidiel

„Priľahlá Cesta na Senec a Rožňavská ulica sú jednou z hlavných dopravných tepien a záchytné parkovisko na tomto mieste umožní pohodlný prestup na MHD, napríklad električkou 4 po zrekonštruovanej Vajnorskej radiále,“ priblížil magistrát. Paralelne s asanáciou hotela a okolia začínajú pracovať na projektovej dokumentácii. Následne budú riešiť realizáciu parkoviska v závislosti od dostupnosti zdrojov. „Aktuálne tiež začína stavba parkovacieho domu na ulici Ľ. Fullu v Karlovej Vsi, kde vznikne 72 parkovacích miest vďaka spolupráci mesta a mestskej časti,“ dodáva mesto.

Záchytné parkoviská pomáhajú odľahčiť dopravnú situáciu v meste. Sú bezplatné a nachádzajú sa v blízkosti zastávok MHD. Ďalšie záchytné parkoviská v Bratislave sú P+R Rača Komisárky, Tesco Lamač, Cintorín Vrakuňa, Shoping Palace Zlaté piesky a v Petržalke – Macharova, Černyševského, Tesco Petržalka a Jasovská. Pripravované P+R parkoviská sú pri ZOO a v Petržalke – Janíkov dvor. V rámci Bratislavského kraja sú P+R parkoviská napríklad pri železničnej stanici v Malackách, Pezinku, či Svätom Jure.


Pridaj komentár