Dátum: 9. marca 2021 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Na miestnom úrade v Starom Meste zaveje tibetská vlajka

Na budove staromestského miestneho úradu na Vajanského nábreží zaveje zajtra tibetská vlajka. Miestny úrad ju vyvesí pri príležitosti 62. výročia Tibetského národného povstania.

Vyvesením vlajky vyjadrujeme nechuť k diktatúram a k politickým režimom, ktoré popierajú právo človeka na vierovyznanie, slobodu slova a pohybu. Rovnako chceme prejaviť obdiv k vytrvalosti Tibeťanov, ktorí celé desaťročia pokračujú vo vyjadrovaní odporu k porušovaniu ich ľudských práv menšími, ale v kontexte režimu mimoriadne odvážnymi revoltami,“ povedala Zuzana Aufrichtová, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

Celosvetová iniciatíva Vlajka pre Tibet sa v Európe objavila približne v polovici 90. rokov 20. storočia. Každoročne vyjadria vyvesením vlajky podporu Tibeťanom stovky miest, obcí, škôl, organizácií, ale aj fyzických osôb. Dnes je to už jedenásť rokov, čo v našich mestách v tento deň vejú tibetské vlajky. Na samom začiatku to bola Bratislavská župa, Bratislava-Staré Mesto a Bratislava-Petržalka.

Pridaj komentár