Dátum: 11. marca 2021 Autor: Katarína Hanzelová Komentáre: 0
Cyklochodník - Zdravý životný štýl je prioritou

To, že zdravý životný štýl je prioritou a venuje sa mu čoraz viac pozornosti je zrejmé, nielen zo strany Bratislavčanov, ktorí trávia každú chvíľu v prírode, ale aj zo strany samospráv.

Dôkazom toho je aj rekonštrukcia cyklochodníka na Ružinovskej ulici, ktorá zabezpečí nielen jeho bezpečnosť, ale aj estetičnosť.

Cyklochodník bude mať 3 vetvy, jedna povedie na Tomášikovu a Jadrovú (A), druhá prepojí Jadrovú a Súmračnú (B) a tretia, označená ako C, ide zo Súmračnej až k Polárnej.

Rekonštrukcia obsahuje viaceré zaujímavé prvky, ktoré zabezpečia zvýšené komfort tak pre cyklistov, ako aj pre peších. Odvodnenie komunikácie bude smerovať ku stromom do zelene a nie na parkovisko. Ďalej hlavné mesto sľubuje, že sa zlepšia rozhľad z cyklotrasy tým, že sa vymenia stĺpiky a posunie sa predajný stánok.

Určite je zaujímavé aj to, že tento projekt plne vyhovuje aj moderným ekologickým požiadavkám doby. Použitý materiál bude totiž zrecyklovateľný a teda sa nestane ekologickou záťažou životného prostredia.  Projekt, ktorý by mal byť dokončený do 15. apríla, sa realizuje v rámci Cyklovýzvy. Financovaný je Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky z Cyklodotácie.

Pridaj komentár