Dátum: 29. novembra 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Na Farského ulici v Petržalke zrazil chodca na prechode a z miestna nehody ušiel

Hliadka bratislavských dopravných policajtov bola dňa 28.11.2022 vyslaná krátko pred 08.00h na Farského ulicu do mestskej časti Petržalka, kde došlo k vážnej dopravnej nehode.

Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov došlo k zrážke vodiča osobného motorového vozidla s 57-ročným chodcom, pričom bezprostredne po zrážke vodič na mieste nezastavil, zranenému chodcovi neposkytol pomoc a z miesta odišiel.

Na Farského ulici v Petržalke zrazil chodca na prechode a z miestna nehody ušiel
zdroj: facebook.com/KRPZBA

Svedkovia na mieste nehody, poskytli informácie o vozidle a popísali priebeh nehody. Počas dokumentovania nehody sa na miesto však v sprievode inej hliadky dopravných policajtov dostavil aj vodič spolu s vozidlom, s ktorým z miesta po zrážke odišlo. Vodič po nehode sám zavolal na linku 158 kde informoval policajtov a nehode. Počkal na policajnú hliadku a následne sa presunuli na miesto nehody. Vodič bol podrobený dychovej skúške ktorá skončila s negatívnym výsledkom.

Na Farského ulici v Petržalke zrazil chodca na prechode a z miestna nehody ušiel
zdroj: facebook.com/KRPZBA

Chodca po zrážke previezli na ošetrenie do nemocnice, kde bolo stanovené že zrážkou utrpel viaceré ťažké zranenia.

Vodičov motorového vozidla zn. AUDI porušil viacero ustanovení zákona o cestnej premávke a nakoľko si rovnako nesplnil povinnosti účastníka cestnej premávky, na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.

Účastník dopravnej nehody (každá osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na dopravnej nehode, teda často krát i svedok – okolo idúce vozidlo, či chodec) je pod hrozbou sankcie povinný:

  • ohlásiť dopravnú nehodu policajtovi,
  • poskytnúť podľa svojich schopností a možností zranenej osobe prvú pomoc a bezodkladne privolať záchrannú zdravotnú službu,
  • urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby alebo majetku ohrozeného dopravnou nehodou,
  • zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody,
  • zdržať sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody, najmä premiestnenia vozidiel,
  • urobiť vhodné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť cestnej premávky na mieste dopravnej nehody,
  • umožniť obnovenie cestnej premávky, najmä premávky vozidiel pravidelnej verejnej dopravy osôb,
  • preukázať svoju totožnosť na požiadanie iného účastníka dopravnej nehody,
  • bezodkladne upovedomiť osobu, ktorá nie je účastníkom dopravnej nehody, o hmotnej škode, ktorá jej bola spôsobená dopravnou nehodou, a oznámiť jej svoje osobné údaje; ak to nie je možné, upovedomenie a oznámenie zabezpečí prostredníctvom Policajného zboru.

Pridaj komentár