Site icon Časopis Metropola

Na Farského ulici v Petržalke zrazil chodca na priechode a z miestna nehody ušiel

Na Farského ulici v Petržalke zrazil chodca na prechode a z miestna nehody ušiel

Hliadka bratislavských dopravných policajtov bola dňa 28.11.2022 vyslaná krátko pred 08.00h na Farského ulicu do mestskej časti Petržalka, kde došlo k vážnej dopravnej nehode.

Na riadne vyznačenom priechode pre chodcov došlo k zrážke vodiča osobného motorového vozidla s 57-ročným chodcom, pričom bezprostredne po zrážke vodič na mieste nezastavil, zranenému chodcovi neposkytol pomoc a z miesta odišiel.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Svedkovia na mieste nehody, poskytli informácie o vozidle a popísali priebeh nehody. Počas dokumentovania nehody sa na miesto však v sprievode inej hliadky dopravných policajtov dostavil aj vodič spolu s vozidlom, s ktorým z miesta po zrážke odišlo. Vodič po nehode sám zavolal na linku 158 kde informoval policajtov a nehode. Počkal na policajnú hliadku a následne sa presunuli na miesto nehody. Vodič bol podrobený dychovej skúške ktorá skončila s negatívnym výsledkom.

zdroj: facebook.com/KRPZBA

Chodca po zrážke previezli na ošetrenie do nemocnice, kde bolo stanovené že zrážkou utrpel viaceré ťažké zranenia.

Vodičov motorového vozidla zn. AUDI porušil viacero ustanovení zákona o cestnej premávke a nakoľko si rovnako nesplnil povinnosti účastníka cestnej premávky, na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz.

Účastník dopravnej nehody (každá osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na dopravnej nehode, teda často krát i svedok – okolo idúce vozidlo, či chodec) je pod hrozbou sankcie povinný:


Exit mobile version