Dátum: 15. novembra 2021 Autor: SITA Komentáre: 0
Mestské lesy začali s opravou hlavného parkoviska na Kamzíku

Odhadované ukončenie prác je jar 2022, v prípade priaznivého počasia aj skôr.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) dnes začali s opravou hlavného parkoviska pri pamätníku na Kamzíku. „Minulý rok sme dočasne opravili najväčšie jamy, teraz dostane toto miesto finálnu podobu,“ uvádzajú MLB na sociálnej sieti. Odhadované ukončenie prác je najneskôr na jar 2022, v prípade priaznivého počasia aj skôr. Do ukončenia prác bude parkovisko uzavreté. „Ak to bude možné, medzi jednotlivými fázami rekonštrukcie bude parkovisko sprístupnené verejnosti,“ dodali mestské lesy.

Po obnove získa parkovisko nový povrch. Najviac namáhané časti budú z asfaltu, zvyšnú plochu bude tvoriť existujúci povrch z recyklátu. Pribudne tiež kvalitnejšie osvetlenie, päť miest pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím či oddelený koridor pre peších a cyklistov cez parkovisko. Ďalším prínosom rekonštrukcie bude osvetlený a bezpečný priechod cez cestu k rekreačnému areálu, upravená zastávka pre autobusy s vyššou kapacitou a viac zelene a lavičiek pri pamätníku Pruskej vojny.

Mestské lesy spolu s magistrátom Bratislavy vyznačili viac ako 40 parkovacích miest na kraji rozšírenej časti asfaltky cestou na Kamzík, ktoré je možné využívať na parkovanie. „Parkovanie je možné na verejnom parkovisku pri reštaurácii Stroodel či na parkovacej ploche pod elektrickým vedením cestou na Kamzík,“ uvádzajú MLB. Motoristi môžu využiť tiež parkovisko na kraji rozšírenej časti asfaltky, plochu na ohybe pod televíznou vežou či verejné parkovisko pred hotelom West.

Pridaj komentár