Dátum: 10. marca 2022 Autor: SITA Komentáre: 0
Mesto spúšťa registráciu do systému regulovaného parkovania pre zónu Hlavná stanica - Blumentál

Regulácia v zóne sa začína 21. apríla, od tohto termínu tu bude možné parkovať len s parkovacou kartou PAAS alebo po zaplatení parkovného.

Bratislava spúšťa registráciu do systému regulovaného parkovania PAAS pre zónu Staré Mesto Hlavná stanica – Blumentál. Ako informuje magistrát hlavného mesta na sociálnej sieti, obyvatelia tejto zóny sa už môžu registrovať do systému a kúpiť si parkovacie karty. „Samotnú reguláciu v zóne Hlavná stanica – Blumentál spúšťame 21. apríla, od tohto termínu tu tak bude možné parkovať len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po zaplatení hodinového parkovného,“ upozorňuje mesto.

Mesto spúšťa registráciu do systému regulovaného parkovania pre zónu Hlavná stanica - Blumentál

Zóna v Starom Meste sa pridáva k susednému Tehelnému poľu, kde regulácia funguje už od 10. januára. „Postupne sa pripojí aj ďalšia susedná časť, konkrétne zóna Ružinov – Nivy, kde už tiež spolu s mestskou časťou pripravujeme reguláciu parkovania. Spoločne tak bude zaregulovaná veľká časť centrálnej oblasti Bratislavy, kde je veľký nápor na parkovanie nielen zo strany rezidentov, ale aj dochádzajúcich za prácou či službami,“ vysvetľuje mesto. Ako dodáva, na príprave nových regulovaných zón pracujú aj s ďalšími mestskými časťami, postupne sa tak systém regulovaného parkovania PAAS rozšíri do ďalších lokalít Bratislavy.

Registráciu do systému je možné vybaviť na webovej stránke www.paas.sk, prípadne sa obrátiť na telefonickú infolinku 0800 222 888 alebo na niektoré z klientskych miest PAAS.

Hlavné mesto od 10. januára spustilo reguláciu parkovania PAAS v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Ročný poplatok za parkovanie pre rezidenta je 39 eur na jedno vozidlo. Návštevníci môžu v zóne zaparkovať v spoplatnenom čase len po zaplatení hodinovej sadzby alebo využiť bonusovú či návštevnícku parkovaciu kartu. Od 23. marca začne regulácia parkovania platiť aj v zóne Starý Ružinov – východ.

Pridaj komentár