Dátum: 9. marca 2022 Autor: Michal Motúz Komentáre: 0
Zoo Bratislava má čerstvý prírastok

Pred pár dnami v Bratislavskej ZOO v neskorých rodinách prišlo na svet mláďatko hrošíka libérijského (Choeropsis liberiensis).

7. marca 2022 v nočných hodinách sa takmer 16 ročnej samici Dinbe a 15-ročnému samcovi Paul narodilo ich prvé mláďatko. Nakoľko si Dimbe chráni svoje mláďa a nie je vhodné ju v tomto čase stresovať, tak pohlavie určia až v najbližších dňoch. Naposledy sa hrošík libérijský narodil v Zoo Bratislava pred 8 rokmi. Vtedy išlo o samičku Zariu, ktorá si užíva slniečko na Floride v centra na ochranu tropických kopytníkov Rum Creek.

Hrošík libérijský je zaradený v červenom zozname IUCN ako ohrozený, keďže na svete je už len 2000 až 3000 jedincov. Jeho prirodzené životné prostredie sa zmenšuje v dôsledku klčovania tropických dažďových pralesov. Aj preto je potrebné, zachovávať jeho zdravé a geneticky vhodné populácie v zoologických záhradách, ako záložnú skupinu. Aj vďaka vašej návšteve zoologickej záhrady, môže ZOO Bratislava zachovávať ohrozené druhy zvierat a pracovať na ich opätovnej reštitúcii do voľnej prírody.

Mláďatku prajeme veľa zdravia!


Pridaj komentár